خبرنامه سندیکا

دیناروند در ضیافت نوروزی سندیکا: افزایش 30 درصدی سهم اشتغال در شرکت‌های بزرگ سلامت/ آریوژن، پویش دارو و سیناژن پیشرو در اشتغال

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

رییس سازمان غذا و دارو از رشد 30 درصدی میانگین اشتغال در ده شرکت بزرگ سلامت خبر داد.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در مراسم نوروزی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران که روز گذشته ( 16 فروردین) در هتل لاله تهران برگزار شد، گفت: امیدوارم سال 96سال موفقیت و سربلندی برای ملت ایران باشد. به خصوص اینکه همزمان با انتخابات ریاست جمهوری، امسال سال حساسی است و امیدوارم با تصمیم منطقی مردم، امکان تداوم دولت تدبیر و امید فراهم شود تا شاهد توسعه صنعت در داخل و خارج از کشور باشیم.

دیناروند در ادامه با انتقاد از برخی صحبت‌ها افزود: متاسفانه گاهی حرف‌هایی می‌زنیم و می‌شنویم که هیچ شواهدی دال بر صحت آنها وجود ندارد. در همین راستا لازم می دانم توجه شما را به برخی آمار و ارقام جلب کنم. بازار دارویی کشور در سال 91، 5 هزار و 300 میلیارد تومان بود که از این مقدار، 1900 میلیارد تومان واردات دارو بود و نزدیک 3 هزار و 300 میلیارد تومان به تولید داخل اختصاص داده شد. اما در سال 95، از کل بازار 13 هزار و 900 میلیارد تومانی دارو، 4 هزار میلیارد تومان سهم واردات دارو و 10 هزار میلیادر تومان سهم تولید داخل بود که حاکی از سهم 71 درصدی سهم تولید داخل در مقایسه با سال 91 است.

وی خاطر نشان کرد: در حالیکه قیمت دلار در مقایسه با سال 93 سه برابر شده است، اما واردات دارو حدود دو برابر شده که نشان می‌دهد سهم واردات از نظر ارزی در بازار دارویی ایران کمتر شده است.

وی در ادامه توضیحات خود ضمن بیان این موضوع که در 15 سال گذشته سیر واردات دارو روند صعودی در پیش داشت، تصریح کرد: ابن در حالی است که نسبت به سه سال گذشته، در مجموع 500 میلیون دلار واردات دارو به کشور کمتر شده است.

دیناورند با اشاره به افزایش واردات در سال 94 بیان کرد : چون سال 96 ، سال انتخابات است مجبور شدیم بر اساس تدبیر دکتر هاشمی واردات را در سال 94 بیشتر کنیم تا به این طریق ذخیره‌سازی صورت بگیرد.

سهم اشتغال در صنایع داروسازی بی‌نظیر است

رییس سازمان غذا و دارو با تاکید بر افزایش اشتغال در ده شرکت بزرگ توزیع سلامت ادامه داد : میانگین افزایش اشتغال در ده شرکت اول داروسازی نسبت به سال‌های قبل 30 درصد رشد داشته است. برای نمونه فقط سه شرکت بیوتکنولوژی آریوژن، پویش دارو و سیناژن در سال 95، موجبات اشتغال 2 هزار و 400 نفر را فراهم کردند که قابل تقدیر است.

رییس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: درست است که با شرایط آرمانی فاصله داریم اما آمار و ارقام گواهی می‌دهد که حمایت از تولید و اشتغال در این دولت وجود دارد.

وی در پایان با تاکید بر شعار سال و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری از تدوین و اجرای سیاست‌نامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو در تمامی حوزه‌های سلامت خبر داد.

title logo size2آدرس پستی: تهران، میدان جهاد (دكتر فاطمی)، ابتدای خیابان بیستون

ساختمان دارو گستر، طبقه دوم، واحد 21

تلفن:88950224-6                          فکس:88950227

ایمیل:Info@syndipharma.org     کد‌پستی: 1431663113

دسترسی سریع