اطلاعیه‌ها

درخواست اعلام نتایج اولین پرونده‌های قیمت‌گذاری داروهای otc

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دکتر مهدی سلیمانجاهی -دبیر سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران - خطاب به دکتر محمد عبده‌زاده - مدیرکل محترم امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو- درخواست کرد اعلام نتایج اولین پرونده‌های قیمت‌گذاری داروهای otc صورت گیرد.

متن کامل این ابلاغ در پی آمده است:

جناب آقای دکتر عبده‌زاده

مدیرکل محترم امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو

به استناد تفویض اختیار آن سازمان در خصوص قیمت‌گذاری داروهای OTC به این سندیکا، جلسات بررسی پرونده‌های قیمت‌گذاری به‌طور مرتب توسط کارشناسان تشکیل و طی هر جلسه، تعدادی از پرونده‌های واصله و درخواست‌ها موردبررسی قرار می‌گیرد.

شایان‌ذکر است تاکنون 204 پرونده دریافت شده است .

در اولین مرحله، تعداد 61 پرونده طی دو جلسه عادی و فوق‌العاده موردبحث و بررسی قرار گرفت و در پایان نتیجه 35 پرونده فاقد نقص به همراه قیمت‌های پیشنهادی، طی نامه شماره 1003/97 مورخ 19/09/97 جهت دریافت تایید نهایی، به آن اداره کل ارسال گردید.

در حال حاضر دومین مرحله جلسات جهت بررسی 80 پرونده در حال برگزاری می‌باشد که پس از تکمیل، نتیجه آن نیز به آن اداره کل جهت دریافت تأییدیه ارسال خواهد شد.

لذا خواهشمند است در خصوص اعلام تأیید آن اداره کل در مورد قیمت‌های ارسالی پرونده‌های اولین مرحله به این سندیکا، دستور اقدام لازم صادر فرمایید تا مراتب به شرکت‌های ذینفع ابلاغ گردد .

خاطرنشان می‌گردد بعضی از داروهای OTC در سال جاری افزایش قیمت داشته‌اند، اما به دلیل شرایط خاص و افزایش قیمت‌های مواد اولیه، مواد بسته‌بندی و مواد جانبی، تولید آن‌ها همچنان ضرر ده بوده و شایسته است همانند اکثر داروهای دیگر که در سال جاری حتی برای سومین بار افزایش قیمت داشته‌اند، قیمت‌های آن‌ها نیز اصلاح شوند .

دکتر مهدی سلیمانجاهی

title logo size2آدرس پستی: تهران، میدان جهاد (دكتر فاطمی)، ابتدای خیابان بیستون

ساختمان دارو گستر، طبقه دوم، واحد 21

تلفن:88950224-6                          فکس:88950227

ایمیل:Info@syndipharma.org     کد‌پستی: 1431663113

دسترسی سریع