هشدار سازمان غذا و دارو به شرکت‌های دارویی: جایزه کالایی، درخواست‌های قیمت‌گذاری و صدور پروانه را از دستور خارج می‌کند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سیزدهم مردادماه نامه‌ای از طرف اداره کل درمورد پایش فروش غیرمتعارف شرکت‌ها فرستاده شده بود. دکتر سید حیدر محمدی؛ مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل، پیرو آن نامه در نامه‌ای جدید به سندیکا خواستار دریافت گزارش مستمر و هفتگی درمورد تخفیف‌‌های کالایی و نقدی شرکت‌ها شده است.

به گزارش روابط عمومی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، به دلیل درخواست سازمان غذا و دارو برای شفافیت فروش دکتر محمد عبده‌زاده در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل شرکت‌ها بر لزوم کنترل و مدیریت داروهای موجود تاکید کرده است.

او در ادامه نوشته: «متاسفانه بررسی گزارش فروش شرکت‌های توزیعی نشان‌دهنده ادامه تسهیلات و جایزه کالایی است که باید هرچه سریع‌تر ساماندهی شود. با توجه به شروع فعالیت کمیته پایش بازار، از این به بعد اسامی شرکت‌هایی که جایزه و تسهیلات کالایی ارائه دهند، به سازمان غذا و دارو اعلام خواهد شد.»

رئیس هیات‌مدیره سندیکا در پایان هشدار داده است: «در صورت اعطای جایزه از طرف شرکت‌ها، کلیه قیمت‌های درخواستی این شرکت‌ها تا اطلاع ثانوی از دستور کار کمیسیون قیمت‌گذاری و داروهای بدون نسخه خارج خواهد شد. همچنین از صدور پروانه جدید برای این شرکت‌ها جلوگیری به‌عمل خواهد آمد.»

نامه مشترک تشکل‌های دارویی

 

WhatsApp Image 2020 11 17 at 15.10.37

 

 

WhatsApp Image 2020 11 17 at 15.10.32

 

title logo size2آدرس پستی: تهران، میدان جهاد (دكتر فاطمی)، ابتدای خیابان بیستون

ساختمان دارو گستر، طبقه دوم، واحد 21

تلفن:88950224-6                          فکس:88950227

ایمیل:Info@syndipharma.org     کد‌پستی: 1431663113

دسترسی سریع