دکتر مهدی پیرصالحی: لزوم همکاری صنعت و سازمان برای تامین داروی کشور

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش روابط عمومی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، دکتر مهدی پیرصالحی در نشست خبری آنلاین سندیکا، ارز دارو را به نسبت بودجه کل کشور ناچیز دانست و تاکید کرد تامین آن باید جزو اولویت‌ها باشد.

دکتر مهدی پیرصالحی؛ نایب‌رئیس هیات‌مدیره سندیکا با توجه به سابقه حضور در سازمان غذا و دارو و نیز مدیریت شرکت‌های دارویی گفت: «صنعت دارویی ما علی‌رغم درگیری با مشکلات ارزی و تحریم در دوره کرونا خوب درخشید و توانست داروهای مورد نیاز را به موقع تهیه و از واردات جلوگیری کند. صنعتی که در تمام موقعیت‌های سخت مانند جنگ، تحریم و کرونا نیاز کشور را تامین کرده است به حمایت بیشتری نیاز دارد. ارز مورد نیاز دارو به نسبت کل بودجه کشور مبلغ قابل توجهی نیست، باید در اولویت قرار بگیرد و خارج از کنترل‌های سخت‌گیرانه به صنعت‌ داده شود تا ذخیره دارویی کشور از میزان مورد نیاز کمتر نشود.»

او در ادامه گفت: «اگر ارز دارو تغییر کند برای تخصیص و تامین آن نیاز به کنترل‌های سخت‌گیرانه نیاز نخواهد بود. باید از الان برنامه‌ریزی شود تا در سال‌های بعد ارز دارو تغییر کند، زیرساخت‌های لازم مهیا شود و به سمت تسهیل ضوابط برای تامین داروی کشور گام برداریم.»

دکتر پیرصالحی در پاسخ به سوالی درباره عملکرد سازمان غذا و دارو گفت: «سازمان به تنهایی اختیار ارز را ندارد، با توجه به شرایط فعلی کشور و همه‌گیری کرونا بهتر است به نقایص نپردازیم و این موضوع را برای زمان مناسب بگذاریم. الان باید همه فعالان صنف با همراهی مسئولان سازمان غذا و دارو کمک کنیم تا نیازهای دارویی کشور تامین شود.»

title logo size2آدرس پستی: تهران، میدان جهاد (دكتر فاطمی)، ابتدای خیابان بیستون

ساختمان دارو گستر، طبقه دوم، واحد 21

تلفن:88950224-6                          فکس:88950227

ایمیل:Info@syndipharma.org     کد‌پستی: 1431663113

دسترسی سریع