دکتر محمد عبده‌زاده: وزارت‌خانه‌ها برنامه مشخصی برای حمایت از تولید ندارند

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش روابط عمومی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، دکتر محمد عبده‌زاده در نشست خبری هیات‌مدیره سندیکا که روز ۲۵ آبان‌ماه به‌صورت اینترنتی برگزار شد ادامه روند فعلی و ضوابط و بروکراسی جاری را روند مانع رشد صنعت عنوان کرد.

به گفته رئیس هیات‌مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران با ادامه وضعیت کنونی و روش فعلی تخصیص ارز دارو، به دلیل اختلاف زیاد قیمت ارز ترجیحی و آزاد چالش‌های صنعت افزایش می‌یابد. با این روند نه‌‌تنها صنایع امکان توسعه ندارند، حتی حفظ وضعیت فعلی هم سخت خواهد بود. او در ادامه افزود: «نظر و پیشنهاد‌های خود را درمورد تغییر نرخ ارز و روش درست تخصیص آن به نهادهای مرتبط ارائه داده‌ایم.»

دکتر عبده‌زاده درباره لزوم حمایت‌های دولتی از صنعت گفت: «همه جای دنیا راهکارهای گوناگونی برای حمایت از صنعت وجود دارد ولی در کشور ما خیلی از شعارها محقق نمی‌شود. نه تنها برنامه‌ریزی مدون و مشخصی از طرف وزارتخانه‌های مرتبط با توليد دیده نمی‌شود بلکه بخش‌نامه‌های متعدد و مشکلات بروکراسی، سدهای دیگری را بر سر راه تولید قرار داده‌اند. در حالی‌که می‌توان با تخفیف‌ها و معافیت‌های بیمه‌ای و مالیاتی فشار روی صنعت را کم کرد یا برای توسعه زیرساخت‌ها تسهیلات مناسبی در اختیار صنایع قرار داد.»

او در پایان صحبتش تاکید کرد: «ما از نهادهای مرتبط می‌خواهیم در سال جهش تولید برنامه‌های اجرایی خود برای پیشبرد صنعت را به شکل مشخص اعلام کنند. لازم است این نهادها در راستای سیاست‌های کلان کشوری برنامه عملیاتی داشته باشند و بگویند برای کمک به تولید کشور چه کرده‌اند یا چه راهکاری دارند.»

title logo size2آدرس پستی: تهران، میدان جهاد (دكتر فاطمی)، ابتدای خیابان بیستون

ساختمان دارو گستر، طبقه دوم، واحد 21

تلفن:88950224-6                          فکس:88950227

ایمیل:Info@syndipharma.org     کد‌پستی: 1431663113

دسترسی سریع