احمد شیبانی: ایران فارما در شرایط فعلی کشور، نمایش توانمندی های ماست

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

043

 

 

پنجمین ایران فارما با سخنان دکتر احمد شیبانی افتتاح شد 

ایران فارما در شرایط فعلی کشور، نمایش توانمندی های ماست

 

به گزارش روابط عمومی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، دکتر احمد شیبانی رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران و رئیس پنجمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما ( دارو و صنایع وابسته) به عنوان نخستین سخنران مراسم افتتاحیه این رویداد بین المللی در خاورمیانه، ضمن خیرمقدم به حضار اعم مشارکت کنندگان و میهمانان خارجی، سفرای دفاتر نمایندگی در تهران، مدیران سازمان غذا و دارو، معاون اقتصادی وزارت امور خارجه و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نمایشگاه، یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی بخصوص شهدای عرصه داروسازی را گرامی داشت و گفت: این رویداد بزرگ در زمینه دارو که در خاورمیانه و آسیا بی نظیر است، در شرایط ویژه ای برپا می شود و تجلی نمایش توانمندی های ماست آنهم در زمانی است که مورد هجمه مدعیان حقوق بشر هستیم. 

دکتر احمد شیبانی افزود: کسانی به دروغ مواردی همچون دارو و غذا را شامل تحریم ها نمی دانند در حالیکه شاهدیم برخی شرکت ها اکنون مواد اولیه و دارو در اختیار ما نمی گذارند.

رئیس سندیکای صاحبان صنایع داورهای انسانی ادامه داد: اکنون به همت تلاش صاحبان صنعت دارو در تمام این سالها تحریم ها را تبدیل به فرصت کرده ایم و این نمایشگاه، نمونه این فرصت هاست.

رئیس پنجمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما (دارو و صنایع وابسته) بیان کرد: صنعت دارویی ما امروز بیش از صد شرکت دارویی شیمیایی دارد.

شیبانی گفت: اکنون در بخش نانوتکنولوژی، بایوتکنولوژی و فناوری های جدید دارو در خاورمیانه پیشقدم هستیم به نحوی که داروهای بایوتک و نانو ما با تکنولوژی پیشرفته در کشورهای همسایه و حتی کشورهای اروپایی ثبت شده و این موضوع مایه افتخار ماست.

او ضمن آنکه برپایی این نمایشگاه و نمایش توانمندی های داخلی را هشداری برای اعمال کنندگان تحریم ها دانست، گفت: تلاش می کنیم با کمک همه صنایع داخلی روز به روز شاهد  گسترش صنعت داروسازی باشیم.

شیبانی افزود: نمایشگاه ایران فارما امسال از نظر مکانی، غرفه ها و حضور شرکت ها سی درصد افزایش فضا داشته است.

او افزود: فضای امسال نمایشگاه 43 هزار متر مربع است و در این فضا 550 شرکت حضور دارند که 400 شرکت تولید داروهای انسانی و صنایع وابسته، داخلی هستند .

او با اشاره به اینکه رونق داروسازی باعث رونق بقیه صنایع است گفت: امسال از قاره های آسیا، اروپا، استرالیا و آمریکا در این نمایشگاه شرکت کننده حضور دارد و این به معنای آن است که توانسته ایم تحریم ها را به فرصت تبدیل کنیم. علاوه بر این با برگزاری چهارمین نمایشگاه کتب علمی تخصصی و برگزاری بیش از 50 کارگاه آموزشی یک نمایشگاه برگزار می کنیم که تلفیقی از رویدادهای علمی تخصصی و کارگاه های علمی است.

title logo size2آدرس پستی: تهران، میدان جهاد (دكتر فاطمی)، ابتدای خیابان بیستون

ساختمان دارو گستر، طبقه دوم، واحد 21

تلفن:88950224-6                          فکس:88950227

ایمیل:Info@syndipharma.org     کد‌پستی: 1431663113

دسترسی سریع