وزیر بهداشت در مراسم رونمایی از دو قلم داروی فناورانه: نقش مهم سرمایه انسانی در تولید ملی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مراسم رونمایی از دو قلم داروی فناورانه در حوزه دیابت نوع دو و انعقاد خون، با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، دکتر سورنا ستاری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، دکتر قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و دکتر عباس کبریایی زاده مدیر گروه اقتصاد و مدیریت دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران، امروز - 17 اردیبهشت 98- در گروه دارویی داکفا برگزار شد.
دکتر نمکی در مراسم رونمایی از داروهای داپاگلیفلوزین و امپاگلیفلوزین، بیان کرد: توسعه یافتگی یعنی تبدیل نیروی انسانی به سرمایه انسانی. سرمایه انسانی است که در تولید ملی نقش آفرینی می کند.
دکتر نمکی ادامه داد: ما در وزارت بهداشت، سیاستمان حمایت از تولید داخلی است. ما اجازه ورود دارو و مواد اولیه ای که در کشورمان تولید می شود را نمی دهیم.
وی افزود: این شیوه حمایت از تولید داخلی، یک همبستگی را طلب می کند. ما همه باید در سطح ملی به یکدیگر کمک کنیم و حمایت ها را به عرصه تولید و عرضه برسانیم.
وزیر بهداشت در خصوص داروهای سرطانی بیان کرد: ما دو سیاست را دنبال می کنیم اول پیشگیری و اصلاح سبک زندگی و دوم ساخت داروهای مورد نیاز در داخل کشور است.

ظرفیت های استان البرز در حوزه داروسازی

دکتر سورنا ستاری دیگر سخنران این مراسم بود. وی بیان کرد: امسال برنامه مفصلی را برای مواد اولیه دارویی با همکاری سازمان غذا و دارو خواهیم داشت.
دکتر ستاری به پتانسیل بالای شرکت های دارویی ایران اشاره کرد و گفت: با تکیه بر همت دوستان در صنعت دارو، کارهای بزرگی صورت گرفته است.
وی بیان کرد: اکوسیستم استان البرز نیز پتانسیل بسیار خوبی به حساب می آید. باید از این ظرفیت ها استفاده کرد و البرز را به یک قطب داروسازی در ایران تبدیل کرد.

رویکرد ما عمق بخشیدن به دانش است

دکتر کبریایی زاده نیز در این مراسم به سخنرانی پرداخت. وی گفت: اواخر اردیبهشت برای ما یاد آور نزدیک شدن به فتح خرمشهر است و باید یادی کنیم از شهدای عملیات بیت المقدس. از خدا می خواهم ما را سربلند قرار دهد.
دکتر کبریایی زاده ادامه داد: از مدیران استانی تشکر می کنم که کمک کردند تا زیرساخت ها در کشور شکل بگیرد.
وی گفت: ایده ی کار روی مولکول های جدید سال 83 شروع شد و تیمی در این راستا تشکیل شد.
دکتر کبریایی زاده افزود: اولین دارو، داروی خوراکی برای بیماران تالاسمی بود که در سال 86 توانستیم به عنوان اولین ژنریک ساز این دارو را تولید کنیم.
وی گفت: به پیشنهاد وزارت بهداشت، رویکرد ما عمق بخشیدن به دانش بود.  تا جایی که تمام مواد را در داخل کشور تولید کنیم.
دکتر کبریایی زاده گفت: در سال 90 تصمیم گرفتیم روی تولید مواد اولیه ضد سرطان تمرکز کنیم و خوشبختانه در سال 95 فرمولاسیون را تمام کردیم.
دکتر کبریایی زاده گفت: با نگاه باز و هوشمندانه دکتر قانعی، ما 25 فرمول جدید را هدفگذاری کرده ایم.
وی گفت: امیدوارم با همت و تلاش همه بتوانیم در محضر خداوند و شهدا سربلند باشیم.

title logo size2آدرس پستی: تهران، میدان جهاد (دكتر فاطمی)، ابتدای خیابان بیستون

ساختمان دارو گستر، طبقه دوم، واحد 21

تلفن:88950224-6                          فکس:88950227

ایمیل:Info@syndipharma.org     کد‌پستی: 1431663113

دسترسی سریع