روش و محدوده ارائه خدمات بانک کونلون چین‎

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 


به گزارش روابط عمومی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران طی نامه‌ای به تمامی روسای تشکل‌های اقتصادی اعلام کرد: هفته گذشته بانک کونلون چین در خصوص روش و محدوده ارائه خدمات آن بانک به مشتریان خود( ایرانیان) نامه‌ای را ارسال نموده است. نظر به اهمیت محتوا عین نامه ترجمه و به شرح ذیل به استحضار می‌رسد:

الف: موضوعاتی که مشتریان باید برای تجدید امور کسب‌وکار خود مراعات نمایند:

1-     مشتری ایرانی بایستی در کشورش شرکت ثبت شده داشته و حواله پولی به نام آن شرکت و بار را تحویل بگیرد.

2-     مشتری ایرانی و کالای صادراتی نبایستی در لیست تحریم‌های SDN باشد.

3-     مشتری ایرانی صرفاً می‌تواند صادرات کالاهای مربوط به تولید یا مونتاژ خود را انجام دهد و حق صادرات مجدد ندارد یا نمی‌تواند پس از خروج از بندر تجارت روی دریا انجام دهد یا حساب خود را با دریافت وجه برای کمک به سایرین مورداستفاده قرار دهد.

4-     صادرات کالا باید از بنادر چین مستقیم به ایران باشد، لطفاً در راه به سایر کشورها یا بنادر دیگر انتقال ندهید.

5-     این بانک از امر صادراتی که ابتدا کالا ارسال گردد و سپس مبلغ کالا دریافت گردد، پشتیبانی می‌کند( حواله بانکی یا ال سی). چنانچه با مواردی مواجه شویم که مشتری ابتدا وجهی را به عنوان پیش پرداخت به بانک حواله کرده، این بانک وجه را به حساب گیرنده حواله واریز نخواهد کرد، طرف چینی بایستی ظرف 15 روز پس از دریافت اطلاعیه رسیدن پیش پرداخت به این بانک، زمان تولید و صادرات را مشخص نماید و پس از اینکه کالا را صادر کرد و بارنامه را اخذ نمود، مدارک مربوطه را به این بانک ارائه کرده تا وجه حواله شده به حساب صادرکننده واریز گردد.

6-      پیش از حواله پول بایستی تأییدیه این بانک در خصوص بانک حواله کننده و میزان وجه گرفته شود(به دلایل امنیتی ممکن است بانک‌های همکار هر زمان تغییر کنند.)

7-     در حال حاضر تنها از طریق RMB حواله پول صورت می‌گیرد و تسویه حساب نیز با این واحد پولی خواهد بود.

8-     از آنجا که مهلت مقررات آمریکا در این دور از تحریم‌ها 4 مه 2019 است و تغییرات سیاست‌های بعدی غیرقابل پیش‌بینی است. لذا قبل از پایان آوریل (قبل از 20 آوریل) اطمینان حاصل کنید که تشریفات گمرکی را انجام و کالا را حمل کنید. پس از این تاریخ احتمال برگشت پول وجود دارد، لطفاً خود را در معرض ریسک قرار ندهید.

ب: مدارک مورد نیاز برای دریافت حواله و پرداخت آن در سال 2019:

1-     پیش فاکتور قراردادها، فاکتور رسمی تجاری، گواهی مبدأ تولید، بارنامه ، اظهار نامه گمرکی( به ضمیمه برگه تخفیف برگشت مالیاتی)، تأییدیه سابقه تجارت، گواهی انجام معامله از طریق RMB خارج از مرز ( Off-shore)، تعهدنامه تجاری.

2-     فرآیند بررسی و تصویب واریز وجه به مقصد: ابتدا این موضوع توسط مدیر امور مشتریان بررسی و تأیید می‌شود، سپس برای بررسی و تأیید به دفتر مرکزی ارسال می‌شود، پس از آن کار به مدیر بخش امور اجرایی ارائه و پس از تأیید به دفترامور اجرایی محول و در نهایت به حساب واریز می‌شود.

3-     برای دریافت آخرین تغییرات در سیاست تأیید صادرات لطفاً با مدیریت امور مشتریان خود به‌طور مرتب در تماس باشید.

نامه اتاق بازگانی تهران

title logo size2آدرس پستی: تهران، میدان جهاد (دكتر فاطمی)، ابتدای خیابان بیستون

ساختمان دارو گستر، طبقه دوم، واحد 21

تلفن:88950224-6                          فکس:88950227

ایمیل:Info@syndipharma.org     کد‌پستی: 1431663113

دسترسی سریع