نگران نباشید، بیماران بی‌دارو نمی‌مانند!

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دکتر مهرداد علیمیان گفت: بیشتر داروهای مورد نیاز کشور در داخل تامین می‌شود و با اینکه تحریم‌های آمریکا باعث شده تا تولید برخی از داروها با مشکل و تاخیر مواجه شود اما تجربه تحریم‌های این سی سال باعث شده تا بتوانیم راه‌های جایگزینی را پیدا و کمبودها را حل کنیم.

 

به گزارش روابط عمومی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، با اشاره به این موضوع که بارها عنوان شده است، غذا و دارو جزو موارد تحریمی نیست، عنوان کرد: دارو به‌طور مستقیم تحریم نیست، اما از وقتی که تحریم‌های تازه آمریکا وضع شده است. بسیاری از شرکت‌هایی که مواد اولیه از آنها می‌گرفتیم، از ترس آمریکا روابطشان را با ما قطع کرده‌اند چراکه خرید دارو الزاما انتقال پول را می‌طلبد که با مشکل روبه‌روست و این مشکلات را تحریم‌های جدید به‌وجود آورده‌اند.

رییس کمیته صادرات صنایع داروهای انسانی ایران اظهار داشت: هرچند ممکن است تولید برخی داروها به دلیل این مشکلات زمان ببرد، اما تولید داروهای جایگزین بسیاری از نگرانی‌ها را مرتفع می‌کند.

دکتر علیمیان در همین راستا خواستار تصمیم‌گیری‌های درست، در موقع مناسب و بدون تعلل و همراهی با فعالان صنعت داروسازی شد تا ضمن اینکه بیماران متضرر نشوند، صنعت نیز بتواند برنامه‌ریزی صحیح و دقیقی برای تهیه دارو داشته باشد.

title logo size2آدرس پستی: تهران، میدان جهاد (دكتر فاطمی)، ابتدای خیابان بیستون

ساختمان دارو گستر، طبقه دوم، واحد 21

تلفن:88950224-6                          فکس:88950227

ایمیل:Info@syndipharma.org     کد‌پستی: 1431663113

دسترسی سریع