رییس جدید سازمان غذا و دارو معرفی شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با حکم سرپرست وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دکتر مهدی پیرصالحی به‌عنوان رییس سازمان غذا و دارو منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران، دقایقی پیش در حکمی که به امضای دکتر سعید نمکی- سرپرست وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی- رسیده است، ضمن قدردانی از زحمات دکتر غلامرضا اصغری، با تاکید بر مبارزه با فساد درون و برون سازمانی دکتر پیرصالحی را منصوب کرد.

سرپرست وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این انتصاب ضرب‌العجلی دو هفته‌یی تعیین کرده است.

متن کامل حکم در پی آمده است:

باتوجه به سوابق علمی و اجرایی و تجربیات ارزنده در عرصه مدیریت ستادی و صنعت دارویی کشور به موجب این ابلاغ به‌عنوان معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از پروردگار، همدلی کلیه همکاران، استفاده از مشورت و ظرفیت اساتید، کارشناسان، انجمن‌های علمی و با رعایت اصول قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در خدمت به مردم شریف کشورمان موید باشید.

در این جایگاه خطیر انتظار می‌رود:

1-     در تهیه داروهای اساسی با سرعت و دقت مناسب لحظه‌ای درنگ نکنید تا خدای ناکرده کمبود داروهای مورد نیاز موجب سرگردانی بیاران نیازمند نگردد.

2-     صنعت دارویی داخل که متاسفانه لگدمال واردات بی‌رویه و نامناسب شده است به نحو مقتضی احیاء شود بدیهی است گره زدن تولید داخل به تولیدکنندگان صاحب تکنولوژی در خارج از کشور و تسهیل فرآیندها از وظایف مهم جناب‌عالی است.

3-     مبارزه با هرگونه فساد درون و برون سازمانی به عهده جنابعالی و همکارانی است که همراهیتان خواهند کرد. بدیهی است این جانب با تجارب گذشته‌ای که دارم از هرگونه حمایت دریغ نخواهم کرد.

4-     سرمایه‌گذاری در عرصه داروهای نوترکیب با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، پارک‌های علم و فناوری و سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی از ضرورت‌هایی است که نباید در پرداختن به آن درنگ کنیم.

5-     ساماندهی فرآورده‌های آرایشی، بهداشتی و جلوگیری جدی از قاچاق فرآورده های زیان‌آور با تقویت تولید داخل با کیفیت، یک مطالبه جدی همگانی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

6-     برنامه‌ریزی جهت اصلاح شیوه‌ تغذیه عمومی در راستای ترغیب مردم در گروه‌های مختلف سنی به مصرف درست مواد غذایی و پرهیز از شیوه‌های نامناسب تغذیه‌ای، نظارت مستمر بر تولید، واردات و عرضه مواد غذایی از وظایف اصلی ماست که متاسفانه از جهانی مغفول مانده است که باید بدان بپردازیم.

لذا شایسته است ظرف دوهفته آینده با مشورت کلیه همکاران و صاحبنظران ذی صلاح برنامه اجرایی پیشنهادی در حوزه های فوق الذکر را اعلام فرمایید.

توفیق جنابعالی را از خداوند بزرگ مسالت دارم.

 

title logo size2آدرس پستی: تهران، میدان جهاد (دكتر فاطمی)، ابتدای خیابان بیستون

ساختمان دارو گستر، طبقه دوم، واحد 21

تلفن:88950224-6                          فکس:88950227

ایمیل:Info@syndipharma.org     کد‌پستی: 1431663113

دسترسی سریع