سه شنبه, 01 آبان 1397

اخبار

رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران: قیمت‌گذاری دارو رضایت صاحبان صنایع را جلب نمی کند/ نظرات سندیکا مورد توجه قرار نمی گیرد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

دکتر احمدشیبانی با تشکر از سازمان غذا و دارو به خاطر اصلاح قیمت‌ داروهای تولید داخل در نامه‌ای خطاب به دکتر اصغری رییس سازمان غذا و دارو بیان کرد: نحوه قیمت گذاری به گونه ایست که آنطور که باید نتوانسته حداقل بخشی از مشکلات مالی و اقتصادی صنعت را حل و رضایت صاحبان صنایع داروسازی را جلب نماید .

به گزارش روابط عمومی سندیکا، رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران در این نامه توضیح داد: اغلب قیمت‌های تعیین شده و مصوب تناسبی با هزینه ها از جمله قیمت مواد اولیه ، بسته بندی،هزینه های مالی مترتب بر صنعت ، هزینه‌های سربار و حتی تغییر واقعی نرخ ارز از سال گذشته تا کنون که بیش از ده درصد است ندارد. علاوه بر این، در سال جاری قیمت مواد اولیه و بسته بندی درحد قابل ملاحظه ای تا 40 درصد افزایش یافته که همکاران سازمان غذا و دارو بدان واقفند که مالیات ارزش افزوده نیز به تبع آن افزایش یافته است. بر همین اساس این قیمت‌ها پاسخگوی مشکلات ناشی از وضعیت اقتصادی و گردش مالی شرکت‌های داروسازی نیست.

وی با بیان این موضوع که قیمت گذاری به کندی و صرف زمان صورت می گیرد، افزود: علی‌رغم نظر خواهی سندیکا در تهیه و تدوین ضوابط قیمت گذاری، نظرات سندیکا مورد عنایت و توجه قرار نگرفته که این نیز مورد اعتراض و مطالبات این سندیکا و اعضاء آن که صنایع داروسازی است.

دکتر شیبانی در پایان این نامه تاکید کرد:« خواهشمند است دستور فرمایید ، که ترتیبی اتخاذ شود که اولاً در زمان قیمت گذاری و اعلام آن تسریع شود . ثانیاً مطابقت و تناسب هزینه ها در قیمت گذاری داروهای ساخته شده مورد عنایت و توجه قرار گیرد تا حداقل بخشی از مشکلات و کاستی ها در روند داروهای تولید داخل حل و جبران شود . »

title logo size2

آدرس پستی : تهران - میدان جهاد (دكتر فاطمی) - ابتدای خیابان بیستون - ساختمان دارو گستر - طبقه دوم - واحد 21

تلفن:

88950224-6

فکس:

88950227

ایمیل:

Info@syndipharma.org

کد‌پستی:

1431663113

دسترسی سریع