دوشنبه, 26 آذر 1397

اخبار

رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران : امیدوارم 97، سال رونق صنعت داروسازی کشور با حمایت مسئولین باشد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دکتر احمد شیبانی در پیامی به مناسبت فرارسیدن بهار 97 بیان کرد:

سالی که گذشت بی‌اغراق یکی از سخت‌ترین سال‌های صنعت داروسازی کشور بود. مشکلاتی که در سال 96، گریبان گیر صنعت داروسازی کشور شد، در دوران جنگ تحمیلی هم تجربه نشده بود. صنعت استراتژیک داروسازی که در دوران 8 سال جنگ تحمیلی توانست به خودکفایی برسد، متأسفانه امروز گرفتار بحران است.

با آغاز فعالیت هیئت‌مدیره دوره ششم سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ، تلاش شد تا طی برگزاری جلسات حضوری و نامه‌نگاری‌‎های متعدد، وصول مطالبات در اولویت رسیدگی مسئولین قرار بگیرد. اما متأسفانه، بخشی از وضعیت ایجادشده به سیاست‌های اتخاذشده در این حوزه برمی‌گردد. برای نمونه در حال حاضر، شاهد واردات داروهای مشابه تولید داخل در کشور هستیم.

در این شرایط صنعت استراتژیک داروسازی نیازمند تلاش جمعی همه فعالان به‌ویژه مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و داروست. سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران نیز در همه شرایط با تأکید این دو نهاد بر نقش سندیکا به‌عنوان بازوی اجرایی سازمان غذا و دارو در تصمیم‌گیری‌های مرتبط با صنعت دارو، اعلام آمادگی کرده است و باافتخار برای حل مشکلات صنعت پشت‌به‌پشت این دو نهاد اجرایی کشور می‌ایستد. به این امید که صنعت داروسازی کشور را به جایگاه واقعی خود بازگرداند. اما نباید فراموش کرد که اصلاح این وضعیت و توسعه بازارهای صادراتی با حمایت مسئولین، به‌ویژه مسئولین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مقدور است.در پایان، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن نوروز 97 به دانشجویان، مسئولان، مدیران عامل شرکت‌های دارویی و صنایع وابسته و کلیه فعالانی که به نحوی در این صنعت نقش دارند، امیدوار هستم سال 97، سال خروج صنعت از وضعیتی باشد که در سال 96 گرفتار آن بودیم.

title logo size2

آدرس پستی : تهران - میدان جهاد (دكتر فاطمی) - ابتدای خیابان بیستون - ساختمان دارو گستر - طبقه دوم - واحد 21

تلفن:

88950224-6

فکس:

88950227

ایمیل:

Info@syndipharma.org

کد‌پستی:

1431663113

دسترسی سریع