دوشنبه, 26 آذر 1397

اخبار

دکتر مرتضی خیرآبادی: از صنعت خوردو حمایت می کنید از صنعت دارو نه؟!

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دکتر مرتضی خیرآبادی عضو هیات مدیره سندیکا گفت: شخصا باور دارم اگر ۱۰ درصد امکانات حمایتی دولت از صنایع خودروسازی، نساجی و پتروشیمی را برای صنعت دارو اختصاص می دادند وضعیت صنایع دارویی کشور قطعا بهتر از وضعیت موجود بود.

 

به گزارش روابط عمومی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران؛ دکتر مرتضی خیرآبادی عضو هیات مدیره سندیکا با بیان این مطلب اظهار داشت: چهار سال است تولیدات دارویی با افزایش قیمت روبرو نشده و ما طی این سال‌ها فقط و فقط ۷۵ درصد افزایش نرخ حقوق پرسنل داشته‌ایم. آیا سایر صنایع نیز با چنین مسئله‌هایی روبرو هستند و حاضر به انجام چنین کاری می‌شوند؟

دکتر خیر آیادی همچنین در مقایسه وضعیت صنایع دارویی ایران با سایر کشورهای منطقه گفت: اگر بخواهیم وضعیت صنعت دارو را با سایر صنایع در کشور مقایسه کنیم و پس از آن که شرایطمان را با کشورهای منطقه قیاس کنیم باید اعلام کنیم که هیچ یک از کشورهای منطقه شرایط ایران را ندارند. در اطراف خود می‌بینیم که افغانستان و عراق در این صنعت هیچ گونه عملکردی ندارند و پاکستان نیز مشغول تولید داروهای جعلی است، هرچند ترکیه فعالیت خود را آغاز کرده و فکر می‌کنم چند سال دیگر با پیشرفت قابل توجهی بتواند از ایران نیز پیشی بگیرد.

وی ادامه داد: ایران تنها کشوری است که وضعیت مطلوبی در صنعت داروسازی دارد، اما آیا این صنعت توانسته به میزان لازم و کافی اشتغال ایجاد کند؟ از دوران اصلاحات یک گام به درست برداشته و وارد صنعت داروسازی هایتک شدیم و پس از آن نیز به صنایع پیشرفته دیگر در این حوزه دست یافتیم. قطعا هر وزیر بهداشتی از کشورهای منطقه را به ایران بیاوریم باور نخواهند کرد که ایران دارای چنین صنعتی است، اما از خودمان بپرسید که برای این صنعت چه اقدامی انجام داده‌ایم. ما از مظلوم‌ترین صنایع کشور هستیم، چرا که تمامی تولیدکنندگان قسم‌نامه خواندند و مجبور به تولید هستند، چرا که اگر پول‌مان را ندهند باز هم تولید می‌کنیم.

دکتر خیر آبادی گفت: فعالان صنعت داروسازی تا پیش از شروع سال جدید اعلام آمادگی کردند که حاضرند حداقل ۱۰ برابر صنعت خودرو برای کشور صادرات داشته باشند، اما آیا دولت حاضر است ۱۰ درصد حمایت‌ها را از صنعت داروسازی در دستور کار قرار دهد؟

title logo size2

آدرس پستی : تهران - میدان جهاد (دكتر فاطمی) - ابتدای خیابان بیستون - ساختمان دارو گستر - طبقه دوم - واحد 21

تلفن:

88950224-6

فکس:

88950227

ایمیل:

Info@syndipharma.org

کد‌پستی:

1431663113

دسترسی سریع