دوشنبه, 26 آذر 1397

اخبار

واکنش احمد شیبانی به بخشی از گزارش گاردین

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بخشی از داروهای تولیدی بیماران خاص صادر هم می شوند

"در حال حاضر داروهای بیماران خاص و سرطانی بی مشکل نیستند اما جایگزین شدن داروهای مشابه تولیدی و یا تولید همان داروها اجازه نمی دهد مشکل چندانی برای مردم در مورد داروهایی که نیاز دارند؛پیش بیاید."
به گزارش روابط عمومی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران؛ دکتر احمد شیبانی در واکنش به  گزارشی که چندی پیش در روزنامه گاردین؛  در رابطه با کمبود داروهای بیماران خاص و ... به چاپ رسیده بود و برخی از افراد از جمله رییس کانون هموفیلی ایران در این رابطه اظهار نگرانی کرده و اعلام کرده بودند؛ در صورتی که موجودی داروی کشور تمام شود، سلامتی 12.000 بیمار دارای اختلال خونی در ایران در معرض خطر جدی قرار خواهد گرفت؛ گفت: حتما باید صدای ما در مورد تحریم دارویی ایران به گوش مردم جهان برسد چرا که ظالم ترین افراد هم این اجازه را به خود نمی دهند که دارو رسانی را به بیماران متوقف کنند در حالیکه امریکا با سیاست های خود و تحریم های جدید دسترسی به دارو را مختل کرده است.
دکتر احمد شیبانی رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران عنوان داشت: علیرغم تحریم های آمریکا و ادعایی که آنها بر عدم تحریم دارو دارند؛ دارو به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم تحریم است. چرا که برخی از شرکت ها به دلیل ترس از تحریم های آمریکا مواد اولیه را به شرکت های دارویی ما نمی دهند و برخی که مانعی برای ارسال مواد اولیه و یا فروش دارو ندارند؛ ما به دلیل تحریم های بانکی نمی توانیم از آنها خرید کنیم.
وی ادامه داد: با این حال در طول سال های تجربه تحریم؛ ما از این مشکلات به عاملی برای استفاده از توانایی ها و تبدیل آنها به فرصت استفاده کرده ایم و در حال حاضر با اینکه این ادعا را نداریم که تولید داروهای خاص و سرطانی بی مشکل نیستند اما می توانیم بگوییم؛ با جایگزین شدن داروهای مشابه تولیدی و یا تولید همان داروها در داخل اجازه نمی دهیم مشکل چندانی برای بیماران پیش بیاید.
دکتر احمد شیبانی اختصاصا در رابطه با داروهای بیماران خاص هم اظهار داشت: در مورد داروهای بیماری های خاص نه تنها تولید داخلی داریم که بخشی از داروهای تولیدی صادر هم می شوند.
رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران همچنین درباره تولید داروهای مرتبط با بیماران سرطانی اذعان داشت: برخی از داروهای بیماران مبتلا به سرطان در حال تولید در داخل ایران است و پروژه هایی داریم که داروهای شیمی درمانی و ...را تا دو سال آینده در ایران تولید کنیم.

title logo size2

آدرس پستی : تهران - میدان جهاد (دكتر فاطمی) - ابتدای خیابان بیستون - ساختمان دارو گستر - طبقه دوم - واحد 21

تلفن:

88950224-6

فکس:

88950227

ایمیل:

Info@syndipharma.org

کد‌پستی:

1431663113

دسترسی سریع