دوشنبه, 28 آبان 1397

اخبار

پاویون ایران در نمایشگاه اکسپوفارم مونیخ با حضور 5 شرکت دانش بنیان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پاویون ایران در نمایشگاه اکسپوفارم مونیخ با حضور 5 شرکت دانش بنیان با حمایت 70% معاونت علمی و فناوری برگزار گردید.

 

نمایشگاه داروسازی مونیخ (Expopharm) یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های تجاری داروسازی در اروپاست. این نمایشگاه سالیانه برگزار شده و بیش از ۲۷۰۰۰ بازدیدکننده تجاری و ۵۰۰ غرفه دار در آن شرکت می کنند. نمایشگاه داروسازی مونیخ شامل چندین کنفرانس کلیدی، رویدادهای ویژه و مکان‌های کسب و کار و تجارت می شود، که مهمترین آنها FIP (کنگره جهانی داروسازی و علوم دارویی) و ABDA، گردهمایی سیاسی مرکزی سال برای داروسازان آلمان، می باشند. این گردهمایی بین المللی، بزرگترین تولیدکنندگان و خریداران عمده فروش و همچنین داروسازان را از سرتاسر جهان گرد خود جمع می کند و آخرین نوآوری ها و سبک هایی را که به این بخش شکل می دهند را ارائه می دهد.


نمایشگاه اکسپوفارم بعد از نمایشگاه CPHI از اعتبار بالایی نزد شرکت‌های دارویی وسازندگان دارو دارد. البته ذکر این نکته مهم است که تفاوت اساسی میان این دو نمایشگاه باعث شده که هر کدام مخاطبان خاص خود را داشته باشند و با وجود همزمان نمایشگاه ها، هر دو نمایشگاه بصورت تخصصی مخاطبان خود را به میزان بالایی جذب نماید. نمایشگاه CPHI در واقع یک پلتفرم برای ایجاد ارتباط با شرکت‌های تولیدکننده دارو و به ویژه شرکت‌های تولید کننده مواد موثره یا تجهیزات دارویی و خدمات مرتبط است. به همین لحاظ بخش اعظمی از بازدیدکنندگان این نمایشگاه را شرکت‌های تولیدکننده دارویی و نه شرکت‌های بازرگانی تشکیل می دهند. نمایشگاه CPHI در واقع فضایی است تا تولیدکنندگان دارویی بتوانند مواد اولیه و تجهیزات موردنظر خود را از غرفه داران تهیه نمایند. این درحالی است که نمایشگاه ExpoPharm یک فضای بازرگانی و تجاری برای یافتن تامین کنندگان و توزیع کنندگان داروها و فرآرودهای دارویی نهایی است.

  1. 1.خلاصه‌ای از اطلاعات آماری نمایشگاه اکسپوفارم
مساحت نمایشگاه بیش از 115000 متر مربع
تعداد غرفه داران نمایشگاه 2018 بیش از 500 شرکت
تعداد بازدیدکننگان بیش از 27000 نفر
محل برگزاری مونیخ، آلمان
دوره برگزاری سالانه
تاریخ برگزاری 10-13 اکتبر 2018
سایت www.expopharm.eu

این نخستین حضور پاویون ملی ایران در نمایشگاه اکسپوفارم با حضور شرکت‌های دانش بنیان ایرانی بوده است. معاونت بین‎‌الملل و تبادل فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی با توجه به وجود ظرفیت موجود در حوزه تجهیزات پزشکی تاکید بسیاری جهت حضور در این نمایشگاه داشته‌اند. به همین منظور شرکت تجارت هوشمند هیراد بعنوان مجری برگزاری این پاویون برنامه های اجرایی را پیگیری و اجرایی نموده با در نهایت پاویون ایران با حضور 5 شرکت دانش بنیان تولیدکننده دارو و محصولات وابسته در این نمایشگاه به شرح ذیل با موفقیت در تاریخ 10-13 اکتبر 2018 (مصادف با 18 الی 21 مهرماه 1397) برگزار گردید:

  • شرکت پویافرتاک دارو (مبتکر فناور کاسپین)
  • شرکت توفیق دارو
  • شرکت میم دارو
  • شرکت نانو بسپار آیتک
  • شرکت هوبر داروگستر

در طی 4 روز نمایشگاه مراجعان مختلفی در نمایشگاه به غرفه پاویون ایران مراجعه می نمودند و با توجه به مشخص بودن نام پر افتخار کشورمان در بالای غرفه، جذب پاویون به منظور آشنایی با توانمندی ها و برنامه‌های ایران در این نمایشگاه شدند. اکثر مخاطبان و مراجعان در ابتدا به ساکن از اینکه ایران دارای توان تولید داروهای انسانی خصوصا داروهای هایتک است و به میزان بالایی به خودکفایی در این بخش رسیده است تعجب نموده و خواهان دریافت فهرست کاملی از تولیدات ایران می شدند. همچنین بسیاری از بخش‌های مختلف دولتی آلمان نظیر همچنین انجمن داروهای انسانی آلمان ABDA نیز در نمایشگاه با پاویون ایران جلساتی داشته و نسبت به حضور شرکت‌های ایرانی در این نمایشگاه بسیار خرسند شدند. ایشان از وجود برخی از معضلات در تامین داروهای ژنریک در آلمان صحبت نمودند و درخواست تامین این دسته از دارو ها را از تولیدکنندگان ایرانی به شرط دارا بودن کیفیت و GMP مناسب داشتند. همچنین از اشتیاق بالای همکاری با شرکت های تامین کننده دارویی برای جایگزین کردن شرکت های دارویی هندی و چین برای تامین بخشی از نیازهای کشورهای اروپایی صحبت نموده و با توجه به حضور قبلی خود در ایران و آگاهی از توانمندی های شرکت های دارویی ایرانی، خواستار رفع موانع حضور محصولات ایرانی در این بازار شدند.

همچنین در طی اجرای این برنامه مذاکراتی با شرکت های توزیع کننده دارو در غرب آسیا و آفریقا نیز انجام شده و شرکت های توزیع کننده نیز علاقه مند به تامین بخشی از بازارهای در دسترس خود از طریق شرکت های تولیدکننده ایرانی هستند. البته تمامی مذاکرات انجام شده نیازمند صرف زمان و پیگیری های بعدی توسط شرکت ها و شرکت های صادرکننده دارویی است و فرآیندهای صادرات دارو خصوصا در بخش ارایه مستندات و ثبت دارو در کشور مقصد معمولا زمانبر بوده و مستلزم عزم و اراده شرکت های تولیدی است. لذا امید است با پیگیری و برنامه ریزی شرکت های حاضر در پاویون و تعاملات صورت گرفته، مسیرهای توسعه صادرات این حوزه نیز گسترده‌تر و تسهیل گردد.

 

title logo size2

آدرس پستی : تهران - میدان جهاد (دكتر فاطمی) - ابتدای خیابان بیستون - ساختمان دارو گستر - طبقه دوم - واحد 21

تلفن:

88950224-6

فکس:

88950227

ایمیل:

Info@syndipharma.org

کد‌پستی:

1431663113

دسترسی سریع