سه شنبه, 01 آبان 1397

اخبار

مهم‌ترین رویداد دارویی در سطح خاورمیانه با مشارکت 30 کشور خارجی برگزار می‌شود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

ایران فارما حامی تولیدات داخلی و رونق بخش صادرات دارویی

 چهارمین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما)، توسط سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران و با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو و با مشارکت بیش از 130 انجمن و سازمان و نهاد فعال و حضور بیش از 500 شرکت دارویی و صنایع وابسته 2 الی 4 مهرماه 1397 در مصلای امام خمینی(ره) مرتبط برگزار خواهد شد.

ایران فارما مهم‌ترین رویداد دارویی در سطح خاورمیانه است که توسط سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران و با حمایت سازمان غذا و دارو برگزار می‌گردد. این نمایشگاه جهت به نمایش گذاشتن توان و پتانسیل صنعت دارویی کشور، ارائه آخرین تحولات و دستاوردهای صنعت دارو، آشنایی با بازارهای جدید و ایجاد بستر لازم جهت انتقال دانش فنی، سه دوره تاکنون برپا گردیده است. مشارکت چشمگیر شرکت­های داخلی و خارجی از این نمایشگاه حاکی از تلاش دست اندرکاران برگزاری این رویداد در معرفی ظرفیت صنعت دارویی کشور در سطح جهان است. این نمایشگاه بزرگترین نمایشگاه‌های بین‌المللی دارویی CPHI را به عنوان الگوی خود قرار داده است و خود را ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی نمایشگاهی نموده است.

در ادامه نگاهی داشته‌ایم به اهداف نمایشگاه ایران فارما و آنچه در دوره‌های مختلف انجام شد.

ارائه آخرین دستاوردها و نوآوری‌های در زمینه دارو و صنایع وابسته، معرفی ظرفیت و پتانسیل موجود در شرکت‌های فعال در زمینه دارو و صنایع وابسته، تاثیرگذاری بر بازار دارویی داخلی و بین‌المللی، برقراری ارتباط با مراکز تحقیقاتی علمی داخلی و بین‌المللی، ایجاد بستر مناسب برای تجارت بین‌المللی در زمینه دارو و صنایع وابسته، حمایت از تولیدات داخلی و توسعه صادرات در زمینه دارو و صنایع وابسته، تحقق اقتصاد مقاومتی و ایجاد فرصت‌های اشتغال زایی از جمله اهداف اصلی نمایشگاه ایران فارما تعریف شده است.در این رویداد بزرگ دارویی، شرکت های تولید کننده مواد اولیه دارویی، شرکت های توزیع کننده و یا وارد کنندگان دارو، شرکت های تجهیزات و ماشین آلات دارویی، شرکت های خدمات چاپ و بسته بندی دارو، شرکت های تولید کننده داروهای نو ترکیب و شرکت های دانش بنیان، شرکت های تولید کننده داروهای گیاهی، شرکت های سازنده و وارد کننده مکمل‌ها، مراکز علمی، تحقیقاتی و پژوهشی داروسازی، شرکت های تجهیزات مراقبتی، شرکت های آرایشی و بهداشتی و همچنین انجمن‌ها، اهالی مطبوعات و نشریات حوزه دارویی حضور جدی و فعالی دارند.همچنین از دوره دوم این نمایشگاه برنامه‌های مختلفی جهت افزایش اثرگذاری ابعاد مختلف تجاری، علمی و فرهنگی نمایشگاه در نظر گرفته و اجرا شد.

نگاهی به دوره‌های مختلف ایران فارما

اولین نمایشگاه بین المللی ایران فارما 24 تا 27 شهریورماه 1393 با حضور و مشارکت ده‌ها شرکت داخلی و خارجی و نهادها و سازمان‌های مختلف دولتی و خصوصی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه شرکت‌‌های تولیدکننده دارو، مواد اولیه و مؤثره دارو، ماشین آلات دارویی، ارائه دهنده خدمات و واردات و صادرات دارو و سایر شرکت‌های مرتبط با این حوزه، خدمات چاپ و بسته‌بندی مرتبط با صنعت داروهای داخلی و خارجی حضور داشتند.

دومین نمایشگاه بین المللی ایران فارما 24 تا 26 شهریور 1395 در مصلای امام خمینی برگزار گردید و با 22000 بازدیدکننده تخصصی و حضور بیش از 400 شرکت نمایشگاهی داخلی و خارجی برای نخستین بار بزرگترین گردهمایی صنعت داروسازی در ایران و خاورمیانه را شکل داد. از ویژگی های این دوره نمایشگاه برپایی نمایشگاه کتاب‌های تخصصی علوم دارویی، پزشکی- دانشگاهی بود که به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تهران به عنوان یک رویداد جانبی مهم در دومین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما برگزار شد.

سومین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما 21 تا 23 شهریورماه 1396 در مصلای امام خمینی برگزار شد. حضور 502 شرکت داخلی و خارجی معتبر فعال در زمینه دارو از 30 کشور صنعتی دنیا و 30000 بازدیدکننده تخصصی، مشارکت و حضور 75 انجمن علمی و دانشجویی حوزه سلامت رشد کمی این رویداد را در قیاس با دوره‌های گذشته نشان می‌داد.

همچنین این نمایشگاه با ارائه برنامه های مختلف از جمله سخنرانی‌های تخصصی، 30 کارگاه موردکاوی و آموزشی همراه با امتیاز بازآموزی، برپایی تورهای روزانه بازدید دانشجویی، کارگاه‌های فرصت‌های شغلی در زمینه ارتقای کیفی این رویداد نیز گام مؤثری نهاد.

همچنین دومین نمایشگاه کتاب‌های تخصصی علوم دارویی، پزشکی- دانشگاهی که به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تهران ، پزشکی- دانشگاهی برپا شد یکی از رویدادهای جانبی سومین نمایشگاه ایران فارما بود.

علاوه بر این، در سومین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما به منظور ترویج، تشویق و گسترش فرهنگ سلامت نخستین نمایشگاه رسانه‌های سلامت محور، که از رویدادهای نوین دوره سوم نمایشگاه ایران فارما بود؛ فرصتی مناسب را برای رسانه های حوزه سلامت و پزشکی برای تعامل با صاحبان صنایع و فعالان بزرگ دارویی و پزشکی کشور فراهم آورد.

اما وجه تمایز سومین نمایشگاه بین المللی ایران فارما ، برگزاری دومین نمایشگاه کتابهای تخصصی علوم دارویی و پزشکی دانشگاهی، برگزاری اولین نمایشگاه رسانه‌های سلامت محور به منظور ترویج، تشویق و گسترش فرهنگ سلامت، فراهم سازی فضای گفتگو و ارتباط چهره به چهره با شرکتهای فعال داخلی و خارجی در صنعت دارو و ایجاد فضاهای تعامل اطلاعرسانی از آخرین تحولات و دستاوردهای صنعت دارو و صنایع وابسته در بولتن روزانه، معرفی توانمندیهای شرکت‌ها به منظور افزایش صادرات در رویدادهای گوناگون، امکان آشنایی با بازارهای جدید و ایجاد بستر لازم جهت انتقال دانش فنی، معرفی محصولات و تکنولوژی های نوین در فضاهای کارگاهی و   CIPهمچنین ایجاد فرصت جذب سرمایه‌‌گذار و ارائه خدمات بیمه و گسترش پوشش رسانهای هدفمند و دیجیتال به شمار می‌آمد.

در آستانه چهارمین ایران فارما

چهارمین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته (ایران فارما)، توسط سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران و با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو و با مشارکت بیش از 130 انجمن و سازمان و نهاد فعال و حضور بیش از 500 شرکت دارویی و صنایع وابسته 2 الی 4 مهرماه 1397 در مصلای امام خمینی(ره) مرتبط برگزار خواهد شد. از جمله ویژگی‌های این دوره اختصاص3300 مترمربع فضای نمایشگاهی، حضور بیش از 500 شرکت داخلی و خارجی درصنعت داروسازی، مشارکت بیش از 30 کشور دنیا، پیش بینی بازدید بیش از 30000 متخصص از نمایشگاه، مشارکت و حضور بیش از 100 انجمن علمی و دانشجویی حوزه سلامت، تشکیل بیش از 45 کارگاه های آموزشی و case study ، بازدید مسئولان و مدیران دولتی داخلی و خارجی از نمایشگاه، مشارکت و حضور شرکت‌های دانش بنیان داروسازی، فرصت جذب سرمایه‌‌گذار و ارائه خدمات بیمه، گسترش پوشش رسانهای هدفمند و دیجیتال و مجازی، برگزاری سومین نمایشگاه کتابهای تخصصی علوم دارویی و پزشکی - دانشگاهی، برگزاری دومین نمایشگاه رسانه‌های سلامت محور به منظور ترویج، تشویق و گسترش فرهنگ سلامت است.

استقبالی از اولین لحظه‌ها آغاز شد

دوشنبه 16 بهمن‌ماه، پس از اعلام اینکه زمان ثبت‌نام اولیه شرکت‌های ایرانی آغاز شده؛ سایت ثبت‌نام مورد استقبال گسترده مشارکت‌کنندگان قرار گرفت. بطوریکه در ساعات اولیه پیش ثبت‌نام، بیش از 150 شرکت فعال در حوزه دارو و صنایع وابسته، آمادگی خود را برای حضور در این رویداد تخصصی و اخذ غرفه اعلام کردند.

آمار ارایه شده از پیش‌ثبت‌نام اولیه نمایشگاه ایران فارما 2018 و برنامه‌ریزی برای حضور کشورهای مشارکت کننده در قالب پایون ، حاکی از مشارکت چند برابری است که نوید می‌دهد سال آینده ایران میزبانی " ایران فارمایی" متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است و صنعت داروسازی ایران که در دوران تحریم‌ها با غیبت گسترده شرکت‌های خارجی کمی از دنیای بین‌المللی عقب ماند ، با برگزاری نمایشگاه ایران فارما، با تمام تلاش سعی در رفع کمبودها و برقراری ارتباط گسترده با بازارهای جهانی دارد.

علاقمندان جهت مشارکت و اخذ غرفه در نمایشگاه ایران فارمای این دوره می توانند با شماره‌های دبیرخانه این نمایشگاه 88203845 و88203846 تماس حاصل نمایند و یا به نشانی iranpharmaexpo.com مراجعه نمایند.

title logo size2

آدرس پستی : تهران - میدان جهاد (دكتر فاطمی) - ابتدای خیابان بیستون - ساختمان دارو گستر - طبقه دوم - واحد 21

تلفن:

88950224-6

فکس:

88950227

ایمیل:

Info@syndipharma.org

کد‌پستی:

1431663113

دسترسی سریع