پنج شنبه, 02 آذر 1396

اخبار

از سوی سازمان غذا و دارو ابلاغ شد؛ شیوه نامه داخلی کمیسیون صیانت، نظارت و ساماندهي بازار دارو

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شیوه نامه داخلی کمیسیون صیانت، نظارت و ساماندهي بازار دارو که شامل کلیه فرآورده های دارویی است ،  با همکاری سازمان غذا و دارو و سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران ابلاغ شد که از تاریخ ابلاغ، قابلیت اجرایی دارد.

به گزارش روابط عمومی سندیکا، در مقدمه این شیوه نامه تاکید شده است: امروزه با گسترش رقابت در عرصه هاي مختلف توليد و توزيع، زمينه‌هاي بروز هنجارشكني در بازار، بويژه بازار دارو نيز افزايش يافته است. رقابت ناسالم در بازار دارو به منظور تصاحب سهم بيشتر از بازار از طريق بروز انواع رفتارها و رویه‌های ضدرقابتی از جمله قیمت‌گذاری تهاجمی، قيمت شكني و نظائر آن، زمينه ساز جنگ قيمت ميان برخي از شركت‌ها و بنگاههاي اقتصادي شده است. ناگفته پيداست كه تداوم و گسترش چنین رفتارهایی اشاعه رويه‌هاي ضدرقابتي و اخلال در نظام تولید و توزیع داروی کشور و تضعیف اخلاق حرفه‌ای و به تدریج نابودي بنگاههاي اقتصادي و صنعت دارو را در پی خواهد داشت.

از سوی دیگر یکی از لوازم قیمت‌گذاری تهاجمی و قيمت شكني دارو، كاستن از هزينه‌های تولید بالاخص در حوزه مواد اولیه است که اغلب به كاهش كيفيت محصولات داروئی مي‌انجامد.

بر همین اساس،  مديريت و کنترل بازار برای جلوگیری از قیمت‌گذاری تهاجمی و رقابت ناسالم کاملا ضروری است و شیوه نامه داخلی کمیسیون صیانت، نظارت و ساماندهي بازار دارو( شامل کلیه داروها) که برای نیل به اهداف گفته شده تدوین و به تصویب هیات مدیره سندیکا و تایید رییس سازمان غذا و دارو رسیده است ، کلیه شرکت ها موظف به اجرای آن هستند.

شیوه نامه

title logo size2

آدرس پستی : تهران - میدان جهاد (دكتر فاطمی) - ابتدای خیابان بیستون - ساختمان دارو گستر - طبقه دوم - واحد 21

تلفن:

88950224-6

فکس:

88950227

ایمیل:

Info@syndipharma.org

کد‌پستی:

1431663113

دسترسی سریع