دوشنبه, 28 آبان 1397

اخبار

نشست هم اندیشی مشكلات صنعت داروسازى

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به جاى حمايت از توليد داخل؛ حمايت از واردات در سال حمايت از كالاى ايرانى!!!

به گزارش روابط عمومى سنديكاى صاحبان صنايع داروهاى انسانى ايران، دكتر شيبانى روز يكشنبه ١٤ مردادماه، در نشست هم اندیشی اعضاى سنديكاى صاحبان صنايع داروهاى انسانى ايران با رییس و مدیران ارشد سازمان غذا و دارو در خصوص مشكلات صنعت داروسازى با بيان اين مطلب افزود: عدم حمایت از تولید داخلی ۹۷ درصدی و واردات داروهای مشابه تولید داخل، صنعت داروسازی را با بدترین و سخت ترین شرایط ووضعیت مواجه کرده است.

چرا اسامی دریافت کنندگان ارز دارویی را اعلام نمی کنید؟
دكتر محمدرضا زرگرزاده رییس کمیته قوانین و مقررات سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران در جلسه ای که روز یکشنبه و با حضور دکتر غلامرضا اصغری معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو برگزار شد با طرح این سوال که آیا در اين جنگ تمام عيار تحميلي واقعا سازمان آرايش جنگي گرفته است گفت:
می گویند دارو کالای اساسی و حیاتی است و باید برای آن برنامه ریزی داشت تا به کمبود دچار نشد؛ اما در عمل کار ويژه اي برای هماهنگي و تسريع و تسهيل در تهیه و تأمين داروها انجام نميشود.
دکتر زرگرزاده با اشاره به صحبت های انجام گرفته در این جلسه و مشابه خواندن این وضعیت به دلیل تحریم ها با شرایط جنگی گفت:
اگر واقعا در مقطع حساسی هستیم و نیاز به شفاف سازی وجود دارد،ميگوييد ارز مشكلي ندارد و داده ايم، چرا اسامی دریافت کنندگان ارز دارو را اعلام نمی کنید؟
وی ادامه داد: چرا از اين پتانسيل عظيم استفاده نميكنيد؟ ستاد بحرانی تشکیل می دهید که
برخی از اعضای آن، کسانی هستند که بحران اين روزها حاصل عملكرد و تصميمات آنهاست. از توان اين مجموعه سالم و نجيب صنعت بهره بگيريد.

هیچ راهی به جز تولید داخلی در مبارزه با تحریم وجود ندارد

مدیر کل دفتر نظارت و ارزیابی مواد مخدر: شرایط کشور استثنایی است و باید همکاری و تحمل کنیم تا این وضعیت بگذرد.
پرونده مجوز تولید محصولات دارویی که قبلا وارداتی بودند و برای اولین بار در داخل تولید می شوند؛ خارج از نوبت و ظرف ۲ ماه انجام می گیرد

دكتر برندگی: اگر وارداتی درباره دارویی انجام می گیرد درباره داروهایی است كه تولید کننده داخلی درباره  تولید آنها به بحران خورده است.

در زمان جنگ نرم اقتصادی باید متوجه باشیم که بسیاری از مسایل روانی است

  دكتر اصغرى در اين نشست گفت: حدود ۲۲۰ میلیون دلار سهمیه ارزی به مواد اولیه؛ ۳۴۰ میلیون دلار به داروهای ساخته شده و ۵۰۰ میلیون دلار به تجهیزات و ...اختصاص یافته است.

title logo size2

آدرس پستی : تهران - میدان جهاد (دكتر فاطمی) - ابتدای خیابان بیستون - ساختمان دارو گستر - طبقه دوم - واحد 21

تلفن:

88950224-6

فکس:

88950227

ایمیل:

Info@syndipharma.org

کد‌پستی:

1431663113

دسترسی سریع